Kocie spojrzenie w kocich oprawkach!

 

Moda lat 50. powraca! Rozkoszowane spódnice i to spojrzenie zza kocich oprawek! Takie okulary nosiła Audrey Hepburn, czy też Marlin Monroe! W tym sezonie znów krolują na ulicach!

prada-fall-2010-crazy-cat-eye-glasses

Moda kołem się toczy i tak "kocie oczy" w latach 80 święciły drugą młodość. W tym roku kocie kształty znów pojawiły się w kolekcjach Toma Forda czy czy też Prady, a później choćby u Tommy'ego Hilfigera.

 

92312

 

Trend ten szybko podchwyciły gwiazdy, zwłaszcza Dita von Teese, znana Pin Up Girl, Katty Perry, Rihanna, a na naszym rodzimym rynku - Doda

 

2011-cat-eye-glasses-fashion

 

Kocie oprawki świetnie pasuję kobietom o kwadratowych twarzach, dodadzą uroku twarzy o kształcie rombu. Osoby posiadające okrągłe twarze powinny szukać okularów o ostrzejszej krawędzi lub mocniej zakrzywionych w górę. Warto jednak szukać i przymierzać, aby dobrać oprawki pasujące do kształtu twarzy, ponieważ nie ma jednej recepty i nie każdy kształt kocich oczu może nam pasować.

 

Kocie oprawki to rekompensata dla wszystkich osób z wadą wzroku. Wreszcie możecie wykorzystać waszą wadę jako zaletę. Kocie oczy to jedne z najbardziej oryginalnych i charakterystycznych oprawek, które na pewno wyróżnią Was z tłumu.

 

Od kilku sezonów okulary to przede wszystkim gadźet, dlatego jedni będą mogli wyklorzystać go jako okulary korekcyjne, inni potraktują je jako modny dodatek. Jeszcze innym wyjsciem są okulary przeciwsłoneczne, które przydadzą się jednym i drugim!

92311

92310

 

Kocie oczy są modne dopiero w tym sezonie, ale warto wiedzieć, że Tom ford już w 2007 roku próbował wylansować ten kształt jednak przegrał z dużymi na pół twarzy okularami, inspirowanymi latami 70, które prezentował na pokazach Wayfarer.

 

Kocie oprawki są modzio w tym sezonie, ale nie trzeba wydawać wielu pieniędzy by je mieć. Na aukcjach internetowych możecie mieć je za parę groszy np tutaj

http://allegro.pl/oprawki-kocie-oczy-cat-eyes-vintage-oczy-kota-2011-i1711518494.html


Najczęśćiej czytane